Prelegenci

Jadwiga Małecka-Fick

Jadwiga Małecka-Fick

architektka

MAŁECCY Biuro Projektowe

architektka, edukatorka, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej. Jej obszary badań obejmują tematykę związaną z projektowaniem przestrzeni miejskich, przestrzeni biurowych, wnętrz mieszkalnych, instalacji artystycznych, oraz designem użytkowym. Od wielu lat angażuje się w różnorodne projekty, również z pogranicza architektury, pracując w interdyscyplinarnych zespołach.

W otaczającym świecie fascynują ją relacje i zależności, zarówno w ramach społeczeństwa, miasta jak i natury. Tworzenie w kontekście człowiek dla człowieka i człowiek dla natury są kluczowymi elementami jej twórczości. 

Finalistka i laureatka licznych konkursów w Polsce i za granicą, a jej prace były prezentowane na międzynarodowych konferencjach ( m.in. WUF11, Bamp 2019). Uczestniczka i organizatorka wielu międzynarodowych warsztatów architektonicznych. Angażuje się w wiele interdyscyplinarnych projektów, nie tylko z dziedziny architektury, ale również biotechnologii, socjologii i psychologii. Współpracowała z licznymi fundacjami: LAB 60+, zajmującą się projektowaniem uniwersalnym, Erą Nowej Starości, czy Fundacją Rodzin Polskich. Aktualnie wspólnie wraz z Fundacją Antyrama tworzy projekty i interwencje urbanistyczne, mające na celu podniesienie poziomu życia w miastach. Na co dzień projektantka w pracowni Małeccy Biuro Projektowe. 


Bierze udział w sesjach:

Jakiego świata chcą pokolenia Z i Alfa? Jak odpowiedzą na to architekci i projektanci?

POWRÓT