Prelegenci

Dorota Terlecka

Dorota Terlecka

projektantka, założycielka

Biuro Kreacja

Ukończyła ASP w Łodzi na wydziale Form Przemysłowych. Od ponad 15 lat prowadzi biuro projektowe - Biuro Kreacja. Pracownia zajmuje się projektowaniem produktu, wnętrz oraz wystawiennictwem.

Choć przez te wszystkie lata zajmuje się projektowaniem to jej zakres doświadczeń i zainteresowań jest bardzo szeroki. Od projektowania małych produktów po projekty wnętrz dużych inwestycji czy wystawy. W latach 2010-13 prezes Pomorskiego Stowarzyszenia Projektantów PoCoTo, następnie przez kilka lat współtworzyła wraz z innymi organizacjami gdyńskie centrum kulturalne tuBaza. Te doświadczenia pozwoliły na realizację wielu oddolnych inicjatyw i ciekawych projektów kulturalnych.

Niezwykłe doświadczenie zdobyte w wielu realizacjach związanych z kulturą i sztuką przekłada na obecne projekty, które powstają w ramach pracowni Biuro kreacja.

Projekty, które realizowała, doczekały się wielu publikacji w prasie oraz brały udział w licznych festiwalach i wystawach mi.: I miejsce w konkursie Art in Architecture,  Diament Meblarstwa 2021, Nagroda główna Polish Graphic Design Award 2018, Nominacja do nagrody KTR 2017, Diament Meblarstwa 2015 i wiele innych.


Bierze udział w sesjach:

Made in... meble z Polski

POWRÓT