Prelegenci

Agnieszka Staszek

Agnieszka Staszek

architektka

laArchitekci

Architektka, współwłaścicielka i członkini zarządu pracowni LA ARCHITEKCI. Była współzałożycielką polsko-francuskiej pracowni tmA Architekci. Projektuje od ponad 20 lat. Jest członkinią Izby Architektów RP (IARP) i Stowarzyszenia Architektów RP (SARP). Laureatka licznych konkursów w Polsce i we Francji.

W codziennej pracy promuje architekturę zrównoważoną. Jest zwolenniczką adaptacji i ponownego wykorzystania architektury. Entuzjastka krytycznego myślenia i projektowania empatycznego. Uwielbia piękno, sztukę. Wierzy we wspólnotowość, współpracę i działania prospołeczne. Fascynują ją proces, zmienność, ciągłe poszukiwanie odpowiedzi.

Ze światem sztuki połączyli ją artyści : Konrad Smoleński i Izabela Żółcińska.

Z Konradem Smoleńskim „przekraczała fizyczne ograniczenia przestrzeni”. Opracowywała projekty techniczne obiektów „One mind in a million heads” w Zuiderstrandtheater, w Hadze (NL), „Its bigger than me” w Galerii Leto, w Warszawie, „Energy Hunters” w Galerii Zachęta w Warszawie. Wraz z Anną Galek zaprojektowały wnętrza Pawilonu Polskiego na 55 Międzynarodowej Wystawie Sztuki w Wenecji, stanowiące tło dla instalacji dźwiękowej „Everything was forever until it was no more”.

Z Izabelą Żółcińską zagłębiała się w świat systemów biologicznych, fizyczność człowieka, hydrobiologię. Konsultowała - pod kątem architektonicznym, przestrzennym i technicznym - projekt „The Red List of Protected Species” w Roligheden schola w Færvik (NO). Była współautorką i koordynatorką projektu konkursowego „Water4Cast” dla przestrzeni publicznej w dzielnicy Pottholmen, w Karlskronie (SE).


Bierze udział w sesjach:

Sztuka w przestrzeni publicznej

POWRÓT