Prelegenci

Agnieszka Gniotek

Agnieszka Gniotek

krytyk sztuki, właścicielka

XANADU Galeria I Dom Aukcyjny

Historyk i krytyk sztuki; kurator wystaw i plenerów; juror konkursów z zakresu sztuki współczesnej, fotografii i designu; wykładowca w zakresie tematyki związanej z kolekcjonowanie, rynkiem sztuki i fotografii, inwestycjami alternatywnymi, promocji i strategii budowania kariery w świecie sztuki.

Publikowała na łamach m.in. Art&Business, Exit, Pulsie Biznesu, Modern Art, Antykach, Formacie, Sztuce.pl, Dilemmas Magazine, Private Banking, Cash Magazine.

Od ponad 20 lat związana zawodowo ze sztuką, od ponad 10 lat z rynkiem sztuki. Pracowała m.in. w portalu rynku sztuki Artinfo.pl. Od 10 lat prowadzi własną firmę, w ramach której przygotowywała aukcje i wystawy dla domu aukcyjnego Polswiss Art i Pragalerii oraz licytacje charytatywne dla fundacji i stowarzyszeń m.in. Stowarzyszenia Aperio, Fundacji Synapsis, Fundacji Lepszy Start, Fundacji Dzieciom Zdążyć
z Pomocą. Istniejąca od trzech lat Xanadu Galeria i Dom Aukcyjny jest jej projektem autorskim, za który ponosi pełną odpowiedzialność merytoryczną i finansową.


Bierze udział w sesjach:

Collectible design. Na skrzyżowaniu designu i sztuki

Sztuka jest kobietą, ale rynek sztuki już nie

POWRÓT