4 Design Days

27-30.01.2022

MENU

Zakres tematyczny

4 Design Days Online
13 maja 2021 r.

Architekci i projektanci w projekcie Nowy Europejski Bauhaus

Nieśmiertelny Bauhaus w nowej roli

Jak na fundamentach szkoły Waltera Gropiusa stworzyć wizję architektury przyszłości, która na pierwszym miejscu stawia człowieka i środowisko naturalne? Czy idee Bauhausu zatrzymają kryzys klimatyczny i zapewnią lepsze życie przyszłym pokoleniom? Czego trzeba, by „nowy Bauhaus” odniósł sukces – pomysły na rozwój Nowego Europejskiego Bauhausu. Architekt, designer, inwestor – ich rola w budowaniu zrównoważonej przyszłości.

Nowy Europejski Bauhaus motywuje i inspiruje! Projekty jutra

Jakich projektów potrzebują Polska i Europa? W jakim kierunku powinna odbywać się transformacja miast i projektowanie nowej infrastruktury, tak by była nowoczesna i ekologiczna. Budować czy rewitalizować? Nowe formy architektury, nowe techniki budowania, naturalne materiały, technologie.

Design na „nową normalność” – trendy we wzornictwie przemysłowym i projektowaniu przestrzeni do życia i pracy

Funkcjonalność, innowacyjność, ekonomizacja, sztuka… i bezpieczeństwo. Czy pionierska myśl Bauhausu sprawdzi się również w post-covidowych wnętrzach? Które idee zdominują trendy we wzornictwie przemysłowym i projektowaniu przestrzeni do życia i pracy w 2021 roku?

Mieszkaniowa moda. Jak będziemy mieszkać po pandemii?

Ekologia, funkcjonalność, technologie – jak chcą mieszkać Polacy w „nowej normalności”.
Mieszkaniowa moda zmienia się co rok, ale ostatnie 12 miesięcy wywróciło dotychczasowe trendy do góry nogami. Pandemia zmieniła nasze domy w biura, szkoły, przedszkola. Kupowaliśmy nowe meble, przestawialiśmy stare… ale nadal chcemy mieszkać modnie. Jak to zrobić? Trendy w aranżacji wnętrz mieszkaniowych.

TrendWatch – ekologiczne, śmiałe, nowoczesne, dobrze zaprojektowane

Rynek produktów do wyposażenia i aranżacji wnętrz mieszkaniowych jest pełen nowości. Rozmawiamy i prezentujemy te, na które trzeba zwrócić uwagę.

Mistrzowie Architektury

Kolejny z cykl wykładów organizowany przez SARP Katowice