4 Design Days

27-30.01.2022

MENU
Aleksandra Durzyńska-Prochowska

Aleksandra Durzyńska-Prochowska

dyrektor zarządzająca, Global Delivery Center Poland, Fujitsu Technology Solutions w Polsce

Pani Aleksandra ma ponad 18 lat doświadczenia zawodowego w koncernach międzynarodowych z sektora usług IT. Od początku kariery zawodowej przedmiotem jej specjalizacji jest zarządzanie projektami ze szczególnym uwzględnieniem procesów zarządzania ryzykiem i zmianą w projektach biznesowych. Od 2018 do jest w roli Dyrektor Operacyjnej katowickiej placówki japońskiego lidera z branzy IT Fujitsu Technology Solutions, odpowiedzialna za planowanie i realizację kompleksowych strategii w zakresie dostarczania usług IT z centrum dostarczania usług Fujitsu Technology Solutions oraz optymalizację i automatyzację procesów biznesowych, w szczególności zarządzanie jakością oraz tworzenie centrów „delivery excellence”.
Pani Aleksandra specjalizuje się we wdrażaniu rozwiązań biznesowych w sektorze Business Service Centers, oraz popularyzacji praktyk businesowych IT delivery w organizacjach branżowych, na uczelniach wyższych oraz instytucjach samorządu regionalnego.

Wykształcenie:
Ukończyła Politechnikę Opolską, podyplomowo Politechnikę Wrocławską, Wyższą Szkołę Bankową. Jest absolwentką prestiżowego programu MBA Warwick Business School (University of Warwick, Warwick, UK).
Od 18 lat praktyk biznesu w międzynarodowych korporacjach, od 2013 roku współtworząca programy oraz współprowadząca studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu w zakresie zarządzania projektami.