4 Design Days

27-30.01.2022

MENU
Barbara Kowzan

Barbara Kowzan

właściciel

Manuttone

Barbara Kowzan – jest pasjonatką i praktykiem dziedziny sztuki jaką jest aranżacja wnętrz. W tym kierunku zdobyła wykształcenie na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale Architektury Wnętrz. Jej specjalizacją od ponad 20 lat jest projektowanie obiektów użyteczności publicznej zwłaszcza hoteli, aparthoteli, apartamentów.

Barbara w swojej pracy stanowczo i jasno stawia na otwartość i uczciwość w projektowaniu, nie robi niczego wbrew swoim przekonaniom, ale z determinacją dąży do realizacji wyznaczonych celów aby np. zbudować markę, dotrzymać założonych terminów i standardów jakościowych, opowiedzieć historię wnętrzem, wykonać koncepcje, przygotować nową dokumentację wykonawczą czy przeprowadzić rebranding i odświeżenie wnętrz a nawet wprowadzić w świat identyfikacji wizualnej i zająć się detalem w zakresie „stylingu” projektowanej przestrzeni itp. Jednym słowem zajmuje się kompleksową aranżacją wnętrz z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb Inwestorów. Często używa stwierdzenia, że „ w genach ma Skandynawię”, miłośniczka minimalizmu, szacunku do środowiska i sztuki duńskiego designu oraz kultury Japonii. Swoją pasję wzbogaciła o naukę w Danii i ścisły kontakt zawodowy z tym krajem.

Aktualnie Barbara prowadzi z pasją autorską pracownię MANUTTONE, która istnieje od 2010 roku i oferuje pełen zakres usług projektowania wnętrz. 

Na początku kariery projektanta wnętrz miała okazję pracować w biurze PRC Architekci, w którym od 2000 roku zajmowała się projektowaniem hoteli, nadzorem autorskim i koordynacją branżową. Od roku 2007 doświadczenie zawodowe zdobywała pracując na stanowisku Associate w międzynarodowej firmie AHR – jednocześnie przejmując odpowiedzialność za prowadzenie całego działu Architektury Wnętrz – co robiła z wielkim entuzjazmem i energią. Projekty w ramach tej współpracy realizowane były w Polsce, na Wschodzie i Zachodzie Europy.

W swoim portfolio zawodowym ma również przewodzenie zespołowi AEDAS Interior Design w Europie Środkowej i Wschodniej. Jej doświadczenie obejmuje wiele sektorów, w tym mieszkaniowy, biurowy i handlowy. Cieszyła się szczególnie silną reputacją w sektorze hotelarskim, w którym wykorzystała swoją kreatywność i ponadczasowe podejście do wielu wiodących międzynarodowych marek, takich jak Radisson, Jumierah, Intercontinental, Accor, Marriott, Scandic.

Więcej informacji:
www.manuttone.com