4 Design Days

27-30.01.2022

MENU
Alessandro Rancati

Alessandro Rancati

EU Policy Lab

Komisja Europejska

Architekt i projektant, który doświadczenie zdobywał na Politechnice w Mediolanie. Założyciel studiów projektowych, które prowadzi obecnie w Miami i Barcelonie. Uczy designu w hiszpańskich uczelniach: Elisava, ESDI, BAU, Escola Massana.

Ma bogate doświadczenie w projektowaniu strategicznym, projektowaniu usługowym, zarządzaniu projektami i wprowadzaniu kompleksowych procesów facylitacji.

Do jego ostatnich osiągnięć zaliczają się: wkład w oficjalną narrację o Nowym Europejskim Bauhausie; wstępna koncepcja jego narracji wizualnej oraz koordynacja i prezentacja jego obecności w świecie online.

Jest współtwórcą i koordynatorem projektu Komisji Europejskiej “Social Economy Canvas”. We współpracy z Davem Snowdenem niedawno opublikował przewodnik terenowy zarządzaniu złożonością (i chaosem) w czasach kryzysu.

Jego aktualnym wyzwaniem zawodowym jest wspieranie rozwoju samowystarczajnej społeczności na rzecz Nowego Europejskiego Bauhausu. Pracuje również aktywnie nad dalszym wdrażaniem kultury projektowania w Komisji Europejskiej.

Prywatnie jest zainteresowany permakulturą, produkcją addytywną/subtraktywą i modą. W wolnych chwilach uprawia kitesurfing.