Dni dla biznesu 27-28.01.2022
Dni otwarte 29-30.01.2022

Prelegenci

Tomasz Bradecki

Tomasz Bradecki

prodziekan ds. współpracy i rozwoju

Wydział Architektury, Politechnika Śląska

Adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Katedrze Urbanistyki i Planowania Przestrzennego, na stałe łączy pracę zawodową z dydaktyką, członek Śląskiej Izby Architektów, od 2019 członek Śląskiego Oddziału Komisji Architektury i urbanistyki PAN, autor, współautor oraz redaktor kilku książek oraz kilkudziesięciu artykułów naukowych w dziedzinie urbanistyki i architektury w języku polskim i angielskim, kierownik  w WAPŚ projektu ARCHEA – Architectural European Medium-sized City Arrangement (2018-2021).

Autor i współautor wystaw i seminariów poświęconych modelom w urbanistyce m.in Modele struktury GZM, Modele struktury Miasta Bolonii. Obszar zainteresowań: projektowanie i analiza zespołów mieszkaniowych, przestrzeni publicznych. Twórca serii warsztatów dla dzieci i młodzieży z serii ‘Zbudujmy razem osiedle’, od 2016-go roku założyciel grupy badawczej URBANMODEL www.urbanmodel.org zajmującej się modelami miejsca zamieszkania, współorganizator konferencji, warsztatów oraz szkół letnich dla studentów.

Uprawniony do projektowania w specjalności architektonicznej (2008), współwłaściciel STUDIO BB ARCHITEKCI (2009), autor i współautor conajmniej kilkudziesięciu projektów domów jednorodzinnych oraz budynków użyteczności publicznej, laureat i uczestnik konkursów architektonicznych, wcześniej doświadczenia projektowe w Hahn Helten Architekten, Aachen, Niemcy, oraz Glenn Howells Architects, Birmingham, Wielka Brytania. W 2015 Tomasz Bradecki w gronie najlepszych architektów przed 40-tką wg magazynu propertydesign.pl. W 2021 nagroda za najlepszy projekt ekologiczny wg PLGBC wraz Barbarą Uherek-Bradecką i Pawłem Gembalczykiem.

Bierze udział w sesjach:

Domy bez pozwolenia. Czy grozi nam urbanistyczny chaos?

POWRÓT