Dni dla biznesu 27-28.01.2022
Dni otwarte 29-30.01.2022

Prelegenci

Mateusz Nowotnik

Mateusz Nowotnik

właściciel, Miloni, Grupa Kolektywni

Właściciel wielokrotnie nagradzanej firmy MILONI, tworzącej unikatowe, ręcznie wykonywane stoły, biurka, komody i krzesła z litego drewna. W ciągu 7 lat jego firma zdążyła sobie wyrobić renomę wśród architektów i projektantów wnętrz, poszukujących do swych projektów produktów premium, wyróżniających się stylem i jakością wykonania. MILONI tworzy stoły dla osób gotowych zainwestować w meble, które przetrwają całe pokolenia, projekty z nowoczesnym, artystycznym sznytem, powstałe w poszanowaniu zrównoważonego rozwoju i szacunku do rzemiosła.


Mateusz Nowotnik jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Politechniki Gdańskiej. Pracę rozpoczął w branży drzewnej w firmie Porta Drzwi, gdzie awansował obejmując stanowisko Dyrektora Produkcji a następnie Dyrektora ds. Technologii Rozwoju Grupy. Zdobyte w Porta Drzwi doświadczenie pozwoliło mu w 2014r otworzyć własną firmę i rozwinąć ją w ciągu kilku lat w prężnie działające przedsiębiorstwo rodzinne. Obecnie firma MILONI działa w Strudze, niezwykłym miejscu na mapie Kaszub, gdzie produkcja mebli odbywa się od zakupu drewna w okolicznych lasach po gotowy produkt wysyłany do klienta. Sercem MILONI jest kilkunastoosobowy zespół, w którym ważną rolę pełni także żona Mateusza, architekt Magda Nowotnik oraz ojciec Mirosław Nowotnik, dzięki któremu wiele lat temu cała rodzina zaraziła się miłością do drewna.


Mateusz Nowotnik cieszy się dużym uznaniem w branży, a jego firma MILONI została wielokrotnie nagrodzona za wzornictwo, funkcjonalność, technologie i innowacyjność m.in. kilkoma Diamentami Meblarstwa, Dobry Wzorem czy statuetką Must Have w 2021r.

Bierze udział w sesjach:

Polskie ®zemiosło. Renesans

Prezentacje konkursowe część 2

POWRÓT