Dni dla biznesu 27-28.01.2022
Dni otwarte 29-30.01.2022

Prelegenci

Krzysztof Faber

Krzysztof Faber

właściciel, główny projektant, FAAR architekci, Stowarzyszenie Architektów Wnętrz

Główny projektant, założyciel pracowni FAAR architekci. Architekt z wieloletnim doświadczeniem w Polsce i za granicą. Pracował oraz jest współautorem nagradzanych prestiżowymi nagrodami projektów z branży mieszkaniowej, sektora publicznego i edukacyjnego w Polsce i Wielkiej Brytanii.
Krzysztof jest architektem zrzeszonym w Stowarzyszeniu Architektów Rzeczpospolitej Polskiej SARP, Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego PLGBC oraz Stowarzyszeniu Architektów Wnętrz SAW.

Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej oraz w Birmingham Institute of Art and Design BIAD na Brimingham City University BCU w Wielkiej Brytanii. Na tej samej uczelni, po skończeniu z wyróżnieniem studiów licencjackich BA(hons)Arch/ RIBA Part I, uzyskał również tytuł Master of Architecture / RIBA Part II.

W 2008 roku nagrodzony przez The Birmingham & FIVE Counties Architectural Association Trust coroczną nagrodą Green Book Award w Birmingham School of Architecture.
Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w biurach architektonicznych w Krakowie (MOFO architekci , KKM Kozień Architekci , B2 Studio ) oraz w Wielkiej Brytanii (Associates Architects , Glenn Howells Architects ).

Angażuje się w działalność społeczną m.in.: od 2014 prowadził warsztaty dla dzieci i młodzieży wg. własnego autorskiego programu w Wadowickim Centrum Kultury, a w poprzednich latach (2012- 2014) dla "Fundacji Sowiarnia" oraz w Klubie "WENA" w Krakowie, prowadził swój autorski cykl warsztatów wspierających świadomość ładu przestrzennego oraz architektury . Był także zapraszany do prowadzenia warsztatów architektonicznych na 4 Desgn Days 2018 oraz Łódź Design Festiwal 2019. W latach 2014 - 2018 był przewodniczącym Gminnej Komisji Urbanistyczno - Architektonicznej w Wadowicach. W 2018 roku dołączył do grupy wspierającej Partnerską Inicjatywę Miast przy Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Prywatnie tata Karola. Pasjonat: kawy, muzyki jazzowej, Davida Bowie, oraz sportów: biegania i koszykówki.

Bierze udział w sesjach:

Małe miasta, wielka architektura

POWRÓT