Dni dla biznesu 27-28.01.2022
Dni otwarte 29-30.01.2022

Program

ARCHITEKTURA

Nowy Europejski Bauhaus. Porozmawiajmy o tym, jak budować bez śladu węglowego
Czy mamy możliwości technologiczne, żeby zrewolucjonizować fundamenty współczesnego budownictwa? Jakie są alternatywy? Czy jest gotowość po stronie politycznej, aby stworzyć system zachęty dla inwestorów i producentów, aby byli bardziej otwarci na rozwiązania prośrodowiskowe?

Nowy Europejski Bauhaus. Miasto, ludzie, przestrzeń, zmiana
Czas na wielki eksperyment z przestrzenią publiczną. Jak zmieniać przestrzeń miejską, tak aby była piękna, widowiskowa, sprzyjała rozwojowi i podnosiła jakość kultury spędzania wolnego czasu. Jak architektura sprzyja włączeniu społecznemu osób niepełnosprawnych, młodych i starszych, migrantów, przedstawicieli mniejszości etnicznych.

Neutralność klimatyczna w budownictwie. Niewiele czasu, wiele do zrobienia
I. Budynki „zielone” jak nigdy dotąd, ale to wciąż za mało
Największe wyzwania zrównoważonego budownictwa. Długoterminowa Strategia Renowacji – cele i rola w zielonej transformacji budynków. Inwestor, wykonawca, architekt – ich rola w dekarbonizacji budownictwa.
II. Cyrkularne budynki – TOP 10
Przyglądamy się najbardziej ekologicznym budynkom i dyskutujemy o ich projektach, realizacji oraz wykorzystanych technologiach ograniczających ślad węglowy.

Resetowanie miast: Jakie są, na jakie czekamy?
Jak „narysować” miasta, by były dobrym miejscem do życia i spełniały funkcje ośrodków gospodarczych na miarę XXI wieku. Mobilność, ekologia, cyfryzacja... – kierunki transformacji. Urbanista, samorząd, deweloper, architekt, mieszkaniec – szukamy przepisu na aglomeracje przyszłości.

Wizje, które zmienią polskie miasta
Cykl prezentacji nowych, miastotwórczych projektów planowanych i realizowanych w polskich miastach.

Zacznijmy od podwórka. Wszystko o architekturze budującej relacje
Bloki przestają być anonimowe. Chcemy i potrzebujemy relacji sąsiedzkich. Czy polskie osiedla pomagają nam się zaprzyjaźnić?

Drewno. Obalamy mity
Łatwopalne, drogie, trudne w utrzymaniu, nietrwałe – prawda czy fałsz? Jak budować z drewna w XXI wieku?

Żegnamy monokulturę. Witamy „dobrze zmieszane” budynki
Mixed-use rozpycha się na mapie polskich miast. Dlaczego tak dobrze się przyjął?

Domy bez pozwolenia. Czy grozi nam urbanistyczny chaos?
Polskim przedmieściom i wsiom grozi gargamelizacja? Kto weźmie odpowiedzialność za projekty bez pozwolenia?

ARCHITEKTURA. NA SCENIE

Najlepsze domy z Polski
Jak zaprojektować dom, który przejdzie do historii polskiej architektury. Oni to wiedzą

DESIGN

Wnętrza mieszkaniowe w duchu less waist. Jak je urządzić?
Nasza świadomość ekologiczna jest coraz większa. Przykładamy uwagę do tego, co jemy, z jakich materiałów wykonane są ubrania. Staramy się też wybierać produkty, których zakup nie generuje niepotrzebnych śmieci. Czy możliwe jest urządzenie wnętrza w duchu less waste?

Prezentujemy ekorozwiązania dla wnętrz mieszkaniowych:

  • Salon
  • Kuchnia
  • Łazienka
  • Taras

Porozmawiajmy o Bauhausie. Wzornictwo, które opiera się trendom i modom
Bauhaus był receptą na nadmiar i zachętą do prostoty oraz funkcjonalności. Przesłanie słynnej szkoły projektowania jest dzisiaj aktualne bardziej niż kiedykolwiek.

Polskie ®zemiosło. Renesans
Nie na chwilę, ale na pokolenia. Powrót do rzemiosła to zwrot ku zrównoważonemu rozwojowi ludzkości – warto je wspierać i pielęgnować. Masowy, tani produkt versus rękodzieło – postawmy na długowieczność przedmiotów. Rzemiosło kosztuje i wymaga wysiłku, ale opłaca się nam, przyszłym pokoleniom, Planecie.

Rzemiosło 2.0 – nurt przybiera na sile, ale potrzebuje wsparcia – gdzie je znaleźć? Jak budować biznes oparty na rzemiośle? Od lokalnych do globalnych marek – jak skutecznie promować polskie rękodzieło? Od ceramiki do produkcji mebli – czy mamy swoją specjalność? Wymiar artystyczny czy pragmatyczny – co docenią klienci?

„Storytelling” polskiego designu

Model 366 – w poszukiwaniu nowych ikon polskiego designu. Niemcy mają dziedzictwo Bauhausu, wzornictwo skandynawskie podbija świat, wiemy, jak wygląda styl Hampton. A co z polskim designem? Czy jesteśmy w stanie zamknąć oczy i opisać, jak wygląda? Wymienić kilka marek albo przypisać im konkretny projekt?

Zawód rzemieślnik. Czy łatwo być twórcą we własnym kraju?
Kondycja polskiego rzemiosła. Edukacja, kariera, warunki rozwoju, rynek, możliwości.

Zrównoważony design czy greenwashing – obnażamy ekościemę
Co jest, a co nie jest eko?

Kolor we wnętrzu
Na jaki kolor pomalować ściany w salonie? Jaki odcień sprawdzi się w kuchni? Kolorów we wnętrzach nie powinniśmy wybierać, kierując się jedynie naszymi upodobaniami czy tymczasowymi trendami.

DESIGN. NA SCENIE

Tribute to... ikony polskiego designu
Odkrywamy historię polskiego designu.

Transformacje. Przestrzeń zdefiniowana na nowo
Wspólnie z projektantami, inwestorami, producentami i ekspertami poszukamy inspiracji do tworzenia bezpiecznych i dobrze zaprojektowanych przestrzeni komercyjnych:
PRACA – przestrzenie biurowe
prezentacje i opinie
ŻYCIE I ROZRYWKA – hotele, gastronomia, sklepy, przestrzenie publiczne
prezentacje i opinie 

TECHNOLOGIE

Technologie dla budownictwa. Gdzie są wyzwania, czego potrzebuje rynek?
Czas, koszty, bezpieczeństwo – gdzie high-tech może pomóc?

[KONTAKT]

Zaproponuj temat dyskusji

Informujemy, że dane osobowe wprowadzone do poniższego formularza będą przetwarzane tylko w zakresie prezentacji propozycji tematyki, nie dłużej niż do dnia zakończenia eventu, którego dotyczą. W pozostałym zakresie stosuje się warunki Polityki Prywatności dla danych związanych z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych.