Znani architekci i designerzy o tym, jak projektować wnętrza XXI w.

Smart dom, kuchnia sensualna… moda czy funkcjonalność? O trendach i projektowaniu wnętrz mieszkaniowych XXI wieku będą dyskutowali architekci i projektanci w trakcie 4 Design Days.

Sesje na temat wnętrz mieszkaniowych będą obfitowały w wiadomości i opinie z pierwszej ręki – od najlepszych designerów i projektantów wnętrz.

Projekt łazienka - to cykl sesji i prezentacji, których celem będzie przedstawienie trendów w projektowaniu i wyposażaniu wnętrz mieszkaniowych, sposobów konstruowania oferty handlowej, tak by spełniała oczekiwania konsumentów.

Jak zaprojektować idealną łazienkę, jakie są trendy? Na te i wiele innych pytań odpowiadać będą Krystian Kowalski, projektant i założyciel pracowni Krystian Kowalski Industrial Design oraz Katarzyna Rzehak, dyrektor kreatywna z Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.

Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz? Na temat trendów w urządzaniu sypialni projektanci wnętrz i architekci będą debatować podczas sesji "Projekt sypialnia". Poszukają odpowiedzi na pytania: jak Polacy urządzają swoje sypialnie, jakie rozwiązania cieszą się największym powodzeniem, a także czy da się pogodzić funkcjonalność i design... W sesji weźmie udział architekt wnętrz Joanna Ochota z pracowni Archimental.

Na temat urządzania i projektowania kuchni rozmawiać będą Marta Kilan, architekt z TOKA+HOME, Jerzy Mołoń, Creative Designer z Rust, a sesję poprowadzi historyk i krytyk wzornictwa Krystyna Łuczak-Surówka, redaktor naczelna Design By PL. Paneliści poruszą temat kuchni XXI wieku - tematem będzie m.in. "Kuchnia na zawsze? Jak długie jest „życie” wyposażenia kuchni".

W sesji "Projekt salon" wystąpi m.in. Małgorzata Bernady, projektantka i dekoratorka wnętrz. Wraz z innymi panelistami postara się przeanalizować trendy w projektowaniu produktów wyposażenia wnętrz. Zastanowią się także czy salon to nadal tylko duży pokój – nowe funkcje, nowy wystrój.

W sesji "Designersko, ale praktycznie – jak mieszkać modnie i wygodnie" wystąpią architekci i projektanci: Robert Konieczny, założyciel KWK Promes, Grzegorz Szewc, Creative Designer marka Rust i Tomasz Pągowski, projektant. Sesję poprowadzi znana wszystkim Omenaa Mensah.

Podczas 4 Design Days dowiemy się także, jakie przedmioty są absolutnym „must have” w naszych domach, jak poznać prawdziwy design, i czy inwestowanie w design równa się inwestowaniu w sztukę? Zastanawiać się będą nad tymi pytaniami architekci: Natalia Nguyen, Dominika J. Rostocka i projektant Tomasz Pągowski.