Zapraszamy na debatę o przyszłości rynku mieszkaniowego w Polsce i na Śląsku

Hossa wróciła, ale ma inne oblicze - o wyzwaniach i barierach rynku mieszkaniowego dyskutować będą uczestnicy konferencji Housemarket Forum Silesia, która odbędzie się w ramach 4 Design Days.

Konferencja będzie częścią wydarzenia 4 Design Days, zaplanowanego w dniach 11-14 lutego, podczas którego architekci, designerzy oraz deweloperzy będą dyskutować o trendach w architekturze i budownictwie oraz roli designu w planowaniu wnętrz komercyjnych i mieszkaniowych.

12 lutego, w czasie spotkania poruszymy wiele kluczowych kwestii dla przyszłości rynku mieszkaniowego. O prognozach rozwoju i trendach na rynku mieszkaniowym na Śląsku i w Polsce dyskutować będą, m.in. Marcin Krupa, Prezydent Katowic, Arkadiusz Hołda, Prezes Zarządu spółki HOLDIMEX, Robert Jacek Moritz, Prezes Zarządu spółki Alta oraz Maciej Wójcik, Prezes Zarządu TDJ Estate. Uczestnicy konferencji poznają też założenia lokalowej polityki Katowic i regionu oraz plany przyszłych projektów deweloperskich.

Podczas sesji poświęconej rewitalizacji postaramy się odpowiedzieć na nurtujące środowisko deweloperskie pytania: jak stworzyć atrakcyjną ofertę mieszkaniową na poprzemysłowych terenach i ile kosztuje budowanie na trudnym, naznaczonym szkodami górniczymi terenie.

W trakcie konferencji odbędą się też dyskusje dotyczące przyszłości rynku mieszkań na wynajem. O tym, czy rynek najmu będzie szansą na rozwój deweloperów i alternatywą dla klientów pozbawionych możliwości kupienia własnych czterech kątów rozmawiać będą, m.in. Artur Anioł, Senior Vice President Investments w Griffin Real Estate, Jacek Bielecki, Dyrektor ds. Jakości i Rozwoju w firmie Marvipol, Angelika Cholewka, Sales Manager Residential w Immofinanz i Agata Twardoch z Katedry Urbanistyki i Planowanie Przestrzennego Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, Architekt, 44sto.pl.

Nie zabraknie tematów związanych z inteligentnym domem. Uczestnicy dyskusji zastanowią się m.in. nad funkcjonalnością tych rozwiązań oraz podejmą próbę stworzenia prognozy rozwoju polskiego rynku tego sektora.

Konferencja Housemarket Forum Silesia, jako część wydarzenia 4 Design Days, to niepowtarzalna okazja do nawiązania biznesowych kontaktów z kluczowymi przedstawicielami branży deweloperskiej oraz światowej sławy projektantami i designerami. Wśród uczestników Housemarket Forum Silesia nie zabraknie również przedstawicieli władz samorządowych, przedstawicieli branży budowlanej oraz reprezentantów instytucji finansowych.

Spotkaniu towarzyszyć będzie szereg imprez, a wśród nich uroczysta Gala wręczenia nagród Housemarket Silesia Awards 2016 dla najlepszych deweloperów i projektów mieszkaniowych realizowanych na Śląsku.