Jak budować piękno wspólnej przestrzeni

Przestrzeń, w której żyjemy, nie jest nam obojętna. Osób, które nie tylko przemieszczają się z miejsca na miejsce, ale chcą przebywać w hotelach, biurowcach, centrach handlowych oraz obiektach publicznych z piękną architekturą przybywa. Jak budować piękno wspólnej przestrzeni? To jeden z tematów, o którym będziemy dyskutować w czasie 4 Design Days.

W jakim otoczeniu chcemy dziś żyć i pracować? Jaka architektura sprzyja wypoczynkowi i pracy? Jak rozwijać miasta, by tworzona przestrzeń spełniała zmieniające się oczekiwania mieszkańców tych ośrodków? Gdzie szukać inspiracji? Czy istnieje definicja pięknej przestrzeni? To pytania, na które szukają dziś odpowiedzi i architekci, i deweloperzy, a także urbaniści.

W sesji "Jak budować piękno wspólnej przestrzeni" wezmą udział: Tomasz Bradecki – Architekt, Studio-BB Architekci; Pete Kercher – Założyciel-Członek, Europejski Instytut Projektowania i Niepełnosprawności, Ambasador, Design for All Europe; Wojciech Klimek – Kierownik Planowania i Produkcji, Norlys Sp. z o.o.; Joanna Małecka – Małeccy Biuro Projektowe; Wojciech Małecki – Małeccy Biuro Projektowe; Zbigniew Pszczulny – Prezes, JSK Architekci Sp. z o.o.; Sylwia Staszewska ­­– Collegium Da Vinci oraz Tomasz Studniarek, Archistudio Studniarek + Pilinkiewicz.

Moderatorem dyskusji będzie Ewa Gołębiowska, dyrektor, Zamek Cieszyn.