Instytucje i uczelnie podzielą się wiedzą na 4 Design Days

Concordia Design, SARP Katowice, Instytut Wzornictwa Przemysłowego, Collegium Da Vinci, Dziennik Zachodni oraz ASP Katowice - to jedni z partnerów merytorycznych 4 Design Days - wydarzenia rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa.

Przedstawiciele partnerów merytorycznych będą prelegentami w sesjach dyskusyjnych 4 Design Days. Podzielą się doświadczeniem i wiedzą. Podczas wydarzenia będą też organizować wystawy i konkursy.

Concordia Design to centrum designu promujące kreatywność, polskie wzornictwo i innowacyjność. Concordia design współpracuje z wieloma projektantami i designerami. Założycielem jest Piotr Voelkel, właściciel sieci VOX.

SARP Katowice to stowarzyszenie zawodowe zrzeszające architektów oraz osoby związane z architekturą. Tworzy kontekst dla różnorodnych wydarzeń, wymiany informacji i wszelkich pozytywnych działań. Jest organizacją promującą architekturę i działania związane z branżą.

Instytut Wzornictwa Przemysłowego  zajmuje się upowszechnianiem wzornictwa i zarządzaniem rozwojem nowych produktów. Prowadzi projekty badawcze w zakresie wzornictwa i ergonomii. IWP jest strategicznym doradcą przedsiębiorstw, administracji publicznej, instytucji i projektantów w zakresie rozwoju wzornictwa i wprowadzania nowych produktów wzorniczych na rynek.

Collegium Da Vinci - to szkoła wyższa, która we współpracy z otoczeniem biznesu zapewnia kompleksowy start w życie zawodowe swoich studentów. Założona w 1996 r. zapewnia studia z zakresu wzornictwa i designu w biznesie. Ułatwia studentom kontakt z przedsiębiorcami. 

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach została utworzona 1 września 2001 r. z katowickiej filii Akademii Sztuk Pięknych imienia Jana Matejki w Krakowie. Kształci w obszarze sztuki, w dziedzinie sztuk plastycznych.

4 Design Days będzie miejscem, w którym nie zabraknie nowatorskich produktów – użytecznych, ale jednocześnie designerskich – tych, które podbijają światowe rynki, ale też takich, które dopiero czekają na swoje odkrycie. 

Przez cztery dni ikony światowego i polskiego designu, najwięksi architekci i projektanci, producenci i firmy usługowe oraz deweloperzy będą dyskutować o tym, co inspiruje i kreuje światowe trendy w architekturze i designie. Przedstawią ofertę nowatorskiego wyposażenia i technologii, a także najnowsze inwestycje mieszkaniowe na południu Polski. Spotkaniu towarzyszyć będzie szereg imprez, w tym rozdanie nagród dla branży.