Fokke Moerel z MVRDV gościem specjalnym 4DD

Fokke Moerel, Project Manager i architekt w MVRDV, będzie gościem wydarzenia 4 Design Days.

W czasie 4 Design Days w Katowicach Fokke Moerel weźmie udział zarówno w dyskusji: "Wyróżnij się albo zgiń – budowanie konkurencyjności w biznesie poprzez design", jak i zaprezentuje projekt biurowca Bałtyk w Poznaniu w ramach cyklu prezentacji short stories.

Fokke Moerel zajmuje się w głównej mierze projektami związanymi z przestrzenią publiczną i kulturą oraz transformacjami architektonicznymi, a także projektowaniem wnętrz. Ze studiem projektowym MVRDV związana jest od ponad 15 lat. W tym czasie zrealizowała wiele nagrodzonych projektów, takich jak: Biblioteka Book Mountain w Spijkenisse, transformacja architektoniczna wejścia do Muzeum Stedelijk w Schiedam, Lloyd Hotel & Cultural Embassy w Amsterdamie czy Teletech Call Center w Dijon (Francja).

Obecnie nadzoruje realizację trzech wybitnych projektów, tj. budynku „Bałtyk” w Poznaniu – wieżowca biurowo-handlowego o powierzchni użytkowej 25 000 m² oraz muzeum muzyki rockowej w Roskilde i KU.BE – ośrodka kultury w Kopenhadze (oba w Danii). Ponadto kieruje zespołami projektantów Public Art Depot w Muzeum Boijmans van Beuningen w Rotterdamie i projektem Cultural Cluster w Zaanstad (oba w Holandii), jak również projektem wysokościowca w Wiedniu (Austria) i biurowca Hafenspitze w Moguncji (Niemcy).

Fokke Moerel posiada tytuł magistra architektury, który zdobyła w Akademii Architektury w Rotterdamie. Wraz z Nathalie de Vries, dyrektorką studia MVRDV, prowadziła wykłady w Harvard GSD w Cambridge (USA), a także na uniwersytecie Silpakorn w Bangkoku (Tajlandia) oraz w Akademii Sztuk Pięknych w Hadze (Holandia). Regularnie prowadzi wykłady w instytucjach międzynarodowych i podczas konferencji organizowanych na całym świecie.