Prelegenci

A B C D F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U V W Z Ż
Marek Tryzybowicz

Marek Tryzybowicz

Co-founder and Design Principal

Bose International Planning and Architecture

Architekt Marek Tryzybowicz jest współzałożycielem i dyrektorem projektowania w międzynarodowej firmie architektonicznej Bose International Planning and Architecture z biurami w Warszawie, Santa Fe (USA), Delhi (Indie) oraz Dubaju (UAE). Jest zarejestrowanym architektem w Polsce i Niemczech.
Marek Tryzybowicz działa na międzynarodowym rynku architektonicznym od ponad 27 lat. Po założeniu Bose International, w ciągu siedemnastu lat pracy jako partner i dyrektor projektowania, zaprojektował koncepcje wielofunkcyjnych, miejskich zespołów biurowych i handlowych w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Chinach oraz w Indiach.
Przed rozpoczęciem działalności w ramach Bose International, Marek Tryzybowicz pracował w USA i w Niemczech. Po ukończeniu magisterskich studiów architektonicznych w University of Texas w Arlington USA w 1988 roku, przez szesnaście lat Marek Tryzybowicz projektował w międzynarodowej firmie architektonicznej Hellmuth, Obata i Kasabaum (HOK) w Dallas a ostatnio jako Vice President i Dyrektor Projektowania w Berlinie i Warszawie, współtworząc liczne zespoły biurowe, handlowe i wielofunkcyjne w USA, Azji i Europie, w tym główną siedzibę Exxon-Mobil w Las Colinas, USA, wnętrza siedziby SONY Music na Placu Poczdamskim w Berlinie, Marina Town Center w Fukuoka, w Japonii oraz Galerii Mokotów w Warszawie.
Zespół Bose International Planning and Architecture prowadzony przez Marka Tryzybowicza zaprojektował w ciągu ostatnich lat zrealizowane koncepcje architektoniczne następujących projektów: Zintegrowane Centrum Komunikacyjne w Poznaniu w tym Nowy Dworzec Główny oraz Centrum Handlowe Poznań City Center, Eurovea w Bratysławie, Palladium w Pradze, Galeria Korona w Kielcach, Nimbus Office Tower w Warszawie, Maritimo w Konstancji, Silesia City Center -pierwsza i druga faza w Katowicach, Bonarka City Center w Krakowie, Galerię Amber W Kaliszu, Dębowe Tarasy w Katowicach, Galerie Karuzela we Wrześni i Wodzisławiu Śląskim. Rewitalizacje wnętrz: Woli Parku w Warszawie, Galaxy w Szczecinie, Klif w Warszawie, Klif w Gdyni oraz projekty wnętrz Galerii Bronowice w Krakowie oraz wnętrza Galeria Rzeszów. Zrealizowane koncepcje na Bliskim Wschodzie to rozbudowa i rewitalizacja Alexandria City Center w Aleksandrii oraz Rewitalizacja Deira City Center w Dubaju. Zrealizowane projekty w Indiach to Taurus 2 i Opal Office Building w Bangalore, Rohini Commercial w Rohini, Orchid Agora w Delhi oraz Noida Commercial w Noida. W Bursie w Turcji w trakcie realizacji są wielofunkcyjne zaspoły Central Balat i Furniture City. Projekty Koncepcyjne w Chinach to między innymi: MT French Riviera Waterfornt w Chongqing, Luxury Island w Chongqing, Riverfront w Tianshui, Mixed Use Development w Foshan, Eurpoean City Development w Putianie.

Bierze udział w sesjach:

 • Architektura i lifestyle na pierwszym planie, czyli pomysł na alternatywny handel

  ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
   

  Architektura i lifestyle na pierwszym planie, czyli pomysł na alternatywny handel

  E-commerce zmienia zwyczaje zakupowe klientów. Dlatego galerie handlowe w walce o wydłużenie czasu spędzanego w obiekcie, tzw. dwell time, rozwijają strefy restauracyjno-rozrywkowe. Stymuluje je do tego także inny trend – obiekty handlowe powstające w rewitalizowanych przestrzeniach, które oferują wysublimowane produkty i doznania zakupowe. Takich przykładów na świecie jest wiele: Mercado de San Miguel w Madrycie, La Boqueria w Barcelonie. W Polsce pionierem jest Hala Koszyki w Warszawie. Czy będą kolejne?

  Architektura i lifestyle na pierwszym planie, czyli pomysł na alternatywny handel

POWRÓT